Як штори впливають на енергозбереження в кімнаті, обговорили чернігівці

Українці неабияк потребують практичних знань щодо збереження власних коштів і ресурсів. Саме тому Громадянська мережа ОПОРА 13 лютого провела інформаційну зустріч «Енергоефективність – запорука добробуту» в Чернігівському міському центрі зайнятості.

Учасники заходу обговорили цікаві теми, від елементарних методів економії ресурсів у себе в будинку до впровадження нових розробок.

Також на конкретних прикладах розібралися, які переваги використання енергоефективних методів. Здивував учасників той факт, що навіть штори впливають на економію тепла. Відтак, занадто довгі штори заважають проникненню тепла в приміщення, через що його потрібно більше для опалення конкретної кімнати. Вирішили, що відкриваючи вікна на режим провітрювання, можна провітрити не лише приміщення, а й гаманець. Місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Наталія Висіканець зауважила, що краще відкрити вікна повністю на 5 хвилин, аніж використовувати інші режими. Це дозволить попередити витрачання тепла для обігріву повітря надворі.

Учасники зустрічі дізналися, що потрібно зробити в будинку, аби він був і комфортним, і економним. Більше того, в аудиторії були люди, яким відомі переваги впровадження енергоефективних заходів, коли створено ОСББ. Деякі вже займаються створенням об’єднання та виявили бажання отримати більше інформації для мешканців свого будинку.

Окрім цього, Громадянська мережа ОПОРА та Чернігівський міський центр зайнятості підписали меморандум про співпрацю, що відкриває нові можливості для спільної реалізації ідей.

«Постійна робота з метою поширення важливої інформації дає можливість показати, що енергозбереження – це не тільки фінансово вигідно, а й доволі просто. Це допомагає споживачу зрозуміти власний вплив на споживання енергоресурсів», – зазначила Наталія Висіканець.

Щоб детально проаналізувати отриману інформацію, всі учасники отримали інформаційні матеріали, підготовлені в рамкам Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні».

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?